Główny Ekonomista Banku Millennium

Grzegorz Maliszewski

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową w Banku Millennium rozpoczął na stanowisku ekonomisty w 2001 roku. Od 2010 roku jest Głównym Ekonomistą Banku. Wcześniej zdobywał doświadczenie na stażach w McKinsey & Co. oraz Domu Maklerskim Instalexport. Doradzał również agendzie ONZ do spraw rozwoju (UNDP) oraz wykładał na SGH.

Jest autorem komentarzy i felietonów w mediach oraz współautorem publikacji naukowych. Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych, seminariach oraz spotkaniach z klientami korporacyjnymi, jak również w spotkaniach ekonomistów banków inwestycyjnych w Londynie. Wystąpił m.in. jako panelista podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój w 2015 r.

Współautor raportu „Indeks innowacyjności Indeks Millennium. Potencjał innowacyjności regionów” przedstawiającego szansy i bariery wpływające na rozwój innowacyjności w każdym z województw.

Laureat licznych nagród i wyróżnień:

  • 2016 – 2 miejsce w konkursie na Najlepszego Analityka Makroekonomicznego 2015 roku w kategorii Prognozy PKB w konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski i dziennik „Rzeczpospolita”.
  • 2015 – tytuł Ekonomisty roku 2014 przyznawany przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. Tytuł ten to nagroda za trafność miesięcznych prognoz makroekonomicznych i finansowych. Łącznie w ciągu roku do zaprognozowania było ok. 430 wskaźników, w tym inflacja CPI, bezrobocie, eksport, import, kursy walutowe i stopy procentowe. Prognozy Grzegorz Maliszewskiego i jego zespołu okazały się najtrafniejsze spośród uczestniczących w ankiecie 24 instytucji.
  • 2014 – 2 miejsce w rankingu Pulsu Biznesu dotyczącego trafności prognoz kursu walutowego.
  • 2011-2013 – laureat konkursów na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez Narodowy Bank Polski oraz gazetę „Rzeczpospolita”.

W kolekcji nagród znaleźć można również wyróżnienie radiowej Trójki za poezję ekonomiczną miesiąca.

Prywatnie pasjonat podróży, bardziej dalszych niż bliższych, a także lotnictwa.