Prezes

Zbigniew Leszek

Założyciel i wieloletni prezes firmy Lechpol

Absolwent WSP w Częstochowie na kierunku pedagogika. Od początku pasjonat sportu i aktywny działacz na rzecz rozwoju i aktywnego trybu życia. Począwszy od 1977 r. przez wiele lat był instruktorem w Związku Harcerstwa Polskiego i zawodnikiem w klubach sportowych ,,Jurand” i ,,Mazowia” Ciechanów” oraz sędzią ligowym PZPŚ. Karierę zawodową zaczynał w 1981 r. jako nauczyciel, a następnie od 1985 r. przez kolejne pięć lat pełnił funkcję Kierownika Obiektów Sportowych w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem k. Garwolina i Wiceprezes klubu sportowego ,,Mazowsze” Miętne oraz członek Wojewódzkiej Federacji Sportu, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego i PZPC w Siedlcach. Najważniejszym osiągnięciem z tego okresu było doprowadzenie do zakończenia budowy kompleksu sportowego z jedynym krytym basenem na terenie województwa siedleckiego oraz otwarcie jednego z Centralnych Internatów Sportowych tworzonych przez Ministerstwo Sportu, w którym wychowało się wielu zawodników osiągających sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych na arenie ogólnopolskiej.

W latach 1998-2006 pracował społecznie jako Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu I Kadencji i Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego II Kadencji. Wielokrotnie wyróżniany za działalność społeczną i pracę wnoszoną w rozwój gospodarczy regionu oraz działalność firmy Lechpol.

W 1990 r. porzucił karierę pedagoga i po analizie zmian na rynku elektronicznym zajął się prowadzeniem działalności w zupełnie nowej branży. 06.07.1990 r. w wykazie działalności gospodarczej Urzędu Gminy Garwolin z numerem 201 zarejestrował firmę Lechpol, w której do dzisiaj piastuje funkcję Prezesa.

Czytaj więcej:

Biznesu uczyłem się na warszawskim wolumenie