Prezes Zarządu, Olandia

Olaf Makiewicz

Powołał spółkę rodzinną, która zrewitalizowała zabytkowy zespół pofolwarczny w Prusimiu. 

Swoją działalność zawodową rozpoczął jeszcze na studiach. Przez lata pracy w branżach nieruchomości oraz telekomunikacji, marzył o stworzeniu ciekawego miejsca oraz działalności, dzięki której może wpływać na zmianę otaczającej rzeczywistości.
W 2009 roku powołał spółkę rodzinną, która dzięki min. środkom unijnym zrewitalizowała zabytkowy zespół pofolwarczny w Prusimiu. Dzisiejsza Olandia z kulturą osadników olenderskich w tle, położona jest w malowniczej wsi Prusim nad Jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, na terenie Pojezierza Sierakowsko-Międzychodzkiego, w otulinie Puszczy Noteckiej, inspiruje innych do rozwoju tego pięknego zakątka Wielkopolski.
W 2011 roku powołał do życia Fundację Olandia, która koncentruje się na pomocy dzieciom borykającym się z dolegliwościami, działalności kulturalnej oraz ochronie dziedzictwa osadników olenderskich a także ekologii. W roku 2014 Fundacja zainicjowała funkcjonowanie Klastra „Kraina 100 Jezior”. Dzięki temu między okolicznymi przedsiębiorcami branży turystycznej zawiązuje się partnerstwo i współpraca a zanika negatywna konkurencja. Celem nadrzędnym Klastra jest doskonalenie i promocja markowego produktu turystycznego „Kraina 100 Jezior”, dzięki wykorzystaniu lokalnych wartości.
Prócz działalności społecznej i biznesowej, interesuje się motoryzacją, kulturą oraz ekonomią.